• 5

• 6

• 7

Description slide 7

Rok 2021, mimo ponownych obostrzeń pandemicznych, przyniósł nam sporo medali i sukcesów naszych zawodników.

Pierwsze zawody dla naszego klubu odbyły się 5-6 czerwca 2021 w Gliwicach na 50-metrowym basenie. Na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach nasi wspaniali zawodnicy zdobyli łącznie 21 medali (8 złotych, 6 srebrnych, 7 brązowych).
Na kolejne zawody krajowe pojechaliśmy dopiero pod koniec października do Kościerzyny. Przywieźliśmy stamtąd 28 medali i puchar za III miejsce w generalce klubów.
Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w Olecku w dniach 11-12.12.2021 przyniosły nam 26 medali, w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych.

Nasza juniorska sztafeta (zawodnicy w wieku 13-16 lat) zdobyła II miejsce w kategorii OPEN, czym zaskoczyła wszystkie pozostałe kluby!

Rok zakończyliśmy na IV miejscu w klasyfikacji generalnej klubów, co jest całkiem dobrym wynikiem biorąc pod uwagę małą ilość zawodników obecnie trenujących.

Zawodniczka naszego klubu brała też udział w zawodach międzynarodowych. W czerwcu w Lignano we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Finswimmingu. Nasza reprezentantka Jolanta Siódmiak po raz pierwszy została powołana do Reprezentacji Kraju w tak dużej imprezie sportowej. Najlepszym startem Joli było 50m pod wodą, gdzie otarła się o finał o zaledwie 15 setnych sekundy!
Jola wzięła też udział w rundzie Pucharu Świata w Eger na Węgrzech, gdzie zdobyła złoto na 50 AP, ustanawiając rekord Polski kat. C i B i limit do Reprezentacji Polski na kolejny rok, oraz srebro na 50pp.

Dziękujemy zawodnikom za czas i chęci poświęcone na ciężkie treningi i gratulujemy osiągnięć!